Event # 3 GIRLS 8th Grade 1.5Mile Run

PLACE TEAM SCORE SCORERS DISPLACERS TOTAL AVG SPLIT
TOP 3 TOP 3 TOP 3 TOP 3
AVG/MI

1 EISENHOWER MIDDLE SC 11 2-4-5 7-10 30:26 6:45.79 10:08.69 0:19
2 HAYSVILLE WEST 26 3-6-17 30 32:04 7:07.53 10:41.29 1:24
3 WINFIELD MIDDLE SCHO 30 1-9-20 32:24 7:11.98 10:47.97 2:09
4 MAIZE SOUTH MIDDLE S 37 8-11-18 27-29 33:30 7:26.77 11:10.16 1:06
5 GODDARD MIDDLE SCHOO 47 12-14-21 23-28 34:15 7:36.62 11:24.93 0:45
6 DERBY NORTH MIDDLE S 48 13-16-19 24-25 34:18 7:37.28 11:25.92 0:38
7 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 63 15-22-26 35:36 7:54.71 11:52.07 1:15
OVERALL SCORE BIB
PLACE PLACE NUM NAME AGE GRADE TEAM TEAM TIME

PLACE ON
AVG/MI

1 1 338 Kayli Myers 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 1 6:27.42 9:41.14
2 2 178 Nina Nelson 8 EISENHOWER MIDDLE SC 1 6:38.45 9:57.68
3 3 249 Sayler Roberts 8 HAYSVILLE WEST 1 6:44.52 10:06.78
4 4 181 Jorah Reynolds 8 EISENHOWER MIDDLE SC 2 6:47.34 10:11.02
5 5 172 Brooklyn Freund 8 EISENHOWER MIDDLE SC 3 6:51.58 10:17.37
6 326 Peyton Franke 8 WELLINGTON MIDDLE SC 1 6:52.41 10:18.62
7 6 247 Jenna Manganiello 8 HAYSVILLE WEST 2 6:57.22 10:25.84
8 7 167 Lainie Burkhart 8 EISENHOWER MIDDLE SC 4 7:04.26 10:36.40
9 8 273 Kendall Shields 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 1 7:06.70 10:40.05
10 9 334 Gracelynn Benavides 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 2 7:14.66 10:51.99
11 10 175 Brianna Johnson 8 EISENHOWER MIDDLE SC 5 7:17.22 10:55.84
12 306 Vallee Burris 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 1 7:20.76 11:01.14
13 11 268 Olivia Kirera 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 2 7:22.93 11:04.40
14 12 218 Lily Grilliot 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 1 7:25.91 11:08.87
15 13 135 Viyah Morgan 8 DERBY NORTH MIDDLE S 1 7:26.82 11:10.24
16 14 217 AshLynn Goodwin 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 2 7:27.95 11:11.93
17 15 103 Paityn Holder 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 1 7:28.64 11:12.96
18 16 129 Reese Cowden 8 DERBY NORTH MIDDLE S 2 7:32.66 11:18.99
19 180 Mackenzi Popp 8 EISENHOWER MIDDLE SC 6 7:32.95 11:19.43
20 17 244 Elyssa Fierro 8 HAYSVILLE WEST 3 7:40.84 11:31.27
21 18 266 Bethany DeVries 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 3 7:50.70 11:46.05
22 19 137 Clara Teemant 8 DERBY NORTH MIDDLE S 3 7:52.36 11:48.55
23 20 336 Gracie Goyer 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 3 7:53.85 11:50.78
24 21 214 Olivia Craig 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 3 7:55.99 11:53.99
25 22 105 Sophia Otto 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 2 7:56.49 11:54.74
26 23 213 Sophia Chenoweth 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 4 7:57.20 11:55.81
27 24 134 Meghan Mix 8 DERBY NORTH MIDDLE S 4 7:58.24 11:57.37
28 25 130 Amaris DeLeon 8 DERBY NORTH MIDDLE S 5 7:58.97 11:58.46
29 171 Hannah Franklin 8 EISENHOWER MIDDLE SC 7 8:05.32 12:07.99
30 26 101 Karleigh Buethner 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 3 8:19.01 12:28.52
31 182 Taylor Stanberry 8 EISENHOWER MIDDLE SC 8 8:19.87 12:29.81
32 166 Ella Berner 8 EISENHOWER MIDDLE SC 9 8:29.22 12:43.84
33 27 260 Kaytlen Brannon 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 4 8:34.30 12:51.46
34 176 Jaqueline Krueger 8 EISENHOWER MIDDLE SC 10 8:35.47 12:53.21
35 324 AnnaLisa Cullens 8 WELLINGTON MIDDLE SC 2 8:37.80 12:56.71
36 28 215 Gabrielle Edgerton 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 5 8:38.47 12:57.71
37 29 275 Kaitlyn Walker 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 5 8:45.01 13:07.52

powered and engineered by Easyware www.goeasyware.com

9/25/2018
Page 2 of 2

2018 Wellington Middle School
Cross Country Meet
9/25/2018 - 9/25/2018 Hargis Creek, Wellington, KS
LICENSED TO: N-Time Race Results

Event # 3 GIRLS 8th Grade 1.5Mile Run

38 128 Elizabeth Barclay 8 DERBY NORTH MIDDLE S 6 8:50.76 13:16.14
39 219 Renee Harris 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 6 8:54.58 13:21.87
40 30 245 Aubrey Howarth 8 HAYSVILLE WEST 4 9:18.64 13:57.96
41 223 Karessa Sutton 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 7 9:42.03 14:33.05
42 173 Ashlyn Haynes 8 EISENHOWER MIDDLE SC 11 10:28.99 15:43.49