Event # 4 BOYS 8th Grade 1.5Mile Run

PLACE TEAM SCORE SCORERS DISPLACERS TOTAL AVG SPLIT
TOP 3 TOP 3 TOP 3 TOP 3
AVG/MI

1 WINFIELD MIDDLE SCHO 17 1-3-13 17-36 26:58 5:59.52 8:59.29 0:52
2 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 19 2-8-9 11-24 27:25 6:05.54 9:08.31 0:30
3 MAIZE SOUTH MIDDLE S 33 4-14-15 16-40 28:00 6:13.34 9:20.02 0:31
4 GODDARD MIDDLE SCHOO 47 7-19-21 28-38 28:45 6:23.23 9:34.85 0:42
5 MULVANE MIDDLE SCHOO 50 5-20-25 32-34 28:57 6:25.92 9:38.88 0:56
6 EISENHOWER MIDDLE SC 50 6-18-26 39-41 28:57 6:25.98 9:38.97 0:57
7 HAYSVILLE WEST 60 10-23-27 42 29:22 6:31.66 9:47.50 0:43
8 DERBY NORTH MIDDLE S 71 12-29-30 31-33 29:51 6:37.89 9:56.84 0:45
9 WELLINGTON MIDDLE SC 94 22-35-37 43-44 30:30 6:46.71 10:10.07 0:25
OVERALL SCORE BIB
PLACE PLACE NUM NAME AGE GRADE TEAM TEAM TIME

PLACE ON
AVG/MI

1 1 353 Andru Owens 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 1 5:43.93 8:35.90
2 2 113 Gideon Fox 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 1 5:52.97 8:49.46
3 3 354 Corban Priest 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 2 5:55.40 8:53.11
4 4 298 Gavin Papacek 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 1 5:59.64 8:59.46
5 5 315 Chris Dietrich 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 1 6:03.95 9:05.93
6 6 195 Logan Libel 8 EISENHOWER MIDDLE SC 1 6:04.34 9:06.52
7 7 225 Jackson Baldwin 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 1 6:04.82 9:07.24
8 8 114 Grady Fox 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 2 6:10.24 9:15.37
9 9 117 Michael Johnson 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 3 6:13.40 9:20.11
10 10 255 Jordan Jones 8 HAYSVILLE WEST 1 6:14.09 9:21.14
11 11 110 Aiden Broadbent 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 4 6:16.58 9:24.87
12 12 141 Cooper Chadwick 8 DERBY NORTH MIDDLE S 1 6:18.24 9:27.37
13 13 356 Trey Thiel 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 3 6:19.24 9:28.87
14 14 280 Max Becker 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 2 6:20.01 9:30.02
15 15 284 Xander Fenoglio 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 3 6:20.38 9:30.58
16 16 285 Conner Fortin 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 4 6:30.20 9:45.30
17 17 359 Adam Woods 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 4 6:30.52 9:45.78
18 18 207 Korbin Warden 8 EISENHOWER MIDDLE SC 2 6:30.84 9:46.27
19 19 231 Mason Holsteen 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 2 6:31.89 9:47.84
20 20 317 Owen Griffie 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 2 6:32.43 9:48.65
21 21 235 Aidenn Poteete 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 3 6:32.99 9:49.49
22 22 332 Jaxson Irey 8 WELLINGTON MIDDLE SC 1 6:35.82 9:53.74
23 23 251 Leo Alshuailat 8 HAYSVILLE WEST 2 6:37.72 9:56.58
24 24 120 Braden Nold 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 5 6:40.97 10:01.46
25 25 322 Diego Vega 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 3 6:41.38 10:02.08
26 26 189 George Ebinger 8 EISENHOWER MIDDLE SC 3 6:42.76 10:04.14
27 27 252 Jacob Bush 8 HAYSVILLE WEST 3 6:43.18 10:04.78
28 125 Clayton Windholz 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 6 6:43.49 10:05.24
29 28 233 Randy Long 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 4 6:45.93 10:08.90
30 29 159 Maddex Ramirez 8 DERBY NORTH MIDDLE S 2 6:46.99 10:10.49
31 30 139 Ethan Albright 8 DERBY NORTH MIDDLE S 3 6:48.45 10:12.68
32 121 Tyler Nold 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 7 6:49.20 10:13.81
33 31 161 Lajasey Valdez 8 DERBY NORTH MIDDLE S 4 6:50.03 10:15.05
34 32 323 Grayson Wood 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 4 6:50.32 10:15.49

powered and engineered by Easyware www.goeasyware.com

9/25/2018
Page 2 of 3

2018 Wellington Middle School
Cross Country Meet
9/25/2018 - 9/25/2018 Hargis Creek, Wellington, KS
LICENSED TO: N-Time Race Results

Event # 4 BOYS 8th Grade 1.5Mile Run

35 33 154 Ty Johnson 8 DERBY NORTH MIDDLE S 5 6:51.03 10:16.55
36 34 321 Ben Thorson 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 5 6:51.34 10:17.02
37 35 331 Colten Henning 8 WELLINGTON MIDDLE SC 2 6:51.64 10:17.46
38 36 357 Mark Thompson 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 5 6:52.24 10:18.37
39 37 333 Caleb Sanders 8 WELLINGTON MIDDLE SC 3 6:52.68 10:19.02
40 160 Isaac Turner 8 DERBY NORTH MIDDLE S 6 6:56.24 10:24.37
41 124 Ryker White 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 8 6:57.22 10:25.84
42 38 237 Izahn Sanchez 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 5 6:57.93 10:26.90
43 39 196 Oliver Marsh 8 EISENHOWER MIDDLE SC 4 6:58.52 10:27.78
44 355 Jack Speer 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 6 7:01.01 10:31.52
45 149 Colby Hedden 8 DERBY NORTH MIDDLE S 7 7:02.16 10:33.24
46 140 Maddox Brock 8 DERBY NORTH MIDDLE S 8 7:02.72 10:34.08
47 123 Corbin Tipton 8 AUGUSTA MIDDLE SCHOO 9 7:03.95 10:35.93
48 40 292 Dakota Kisselburg 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 5 7:06.12 10:39.18
49 41 208 Trever Watson 8 EISENHOWER MIDDLE SC 5 7:06.64 10:39.96
50 345 Bryce Dolch 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 7 7:09.62 10:44.43
51 151 Erik Huter 8 DERBY NORTH MIDDLE S 9 7:09.99 10:44.99
52 198 River Mayo 8 EISENHOWER MIDDLE SC 6 7:10.28 10:45.43
53 190 Koby Freeman 8 EISENHOWER MIDDLE SC 7 7:10.66 10:45.99
54 236 Tate Richards 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 6 7:11.91 10:47.87
55 226 Chase Boatright 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 7 7:12.30 10:48.46
56 229 Josiah Hare 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 8 7:17.89 10:56.84
57 143 Jaxson Corbin 8 DERBY NORTH MIDDLE S 10 7:20.01 11:00.02
58 42 254 Kooper Hoffman 8 HAYSVILLE WEST 4 7:20.95 11:01.43
59 313 Dustin Bond 8 MULVANE MIDDLE SCHOO 6 7:23.53 11:05.30
60 147 Brock Degrant 8 DERBY NORTH MIDDLE S 11 7:25.20 11:07.81
61 203 Isaiah Root 8 EISENHOWER MIDDLE SC 8 7:29.22 11:13.84
62 194 Cole Hiskett 8 EISENHOWER MIDDLE SC 9 7:31.70 11:17.55
63 209 Garrison Williams 8 EISENHOWER MIDDLE SC 10 7:32.66 11:18.99
64 148 Brenton Duckworth 8 DERBY NORTH MIDDLE S 12 7:33.05 11:19.58
65 152 Jett Inthirath 8 DERBY NORTH MIDDLE S 13 7:37.53 11:26.30
66 239 James Terry 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 9 7:42.32 11:33.49
67 291 Oke Iweha 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 6 7:44.22 11:36.34
68 162 Anthony Wesley 8 DERBY NORTH MIDDLE S 14 7:46.43 11:39.65
69 43 328 Daniel Garver 8 WELLINGTON MIDDLE SC 4 7:49.56 11:44.34
70 44 327 Taylon Ellis 8 WELLINGTON MIDDLE SC 5 7:52.49 11:48.74
71 184 Jaden Black 8 EISENHOWER MIDDLE SC 11 7:52.76 11:49.14
72 199 Peter Nemmers 8 EISENHOWER MIDDLE SC 12 7:53.40 11:50.11
73 157 Justice May 8 DERBY NORTH MIDDLE S 15 8:04.34 12:06.52
74 156 Kaylon Leon 8 DERBY NORTH MIDDLE S 16 8:07.20 12:10.81
75 297 Dylan Moore 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 7 8:10.16 12:15.24
76 293 Mitch Krumm 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 8 8:13.38 12:20.08
77 242 Cayden Warner 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 10 8:22.45 12:33.68
78 193 Nolan Graupman 8 EISENHOWER MIDDLE SC 13 8:24.95 12:37.43
79 351 Braden Hutchinson 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 8 8:27.82 12:41.74
80 286 Zeke Gaddie 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 9 8:29.47 12:44.21
81 281 Angelo Castillo 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 10 8:37.22 12:55.84
82 187 Nate Curran 8 EISENHOWER MIDDLE SC 14 9:01.82 13:32.74
83 206 Dylan Varner 8 EISENHOWER MIDDLE SC 15 9:15.53 13:53.30

powered and engineered by Easyware www.goeasyware.com

9/25/2018
Page 3 of 3

2018 Wellington Middle School
Cross Country Meet
9/25/2018 - 9/25/2018 Hargis Creek, Wellington, KS
LICENSED TO: N-Time Race Results

Event # 4 BOYS 8th Grade 1.5Mile Run

84 224 Jack Allen 8 GODDARD MIDDLE SCHOO 11 9:40.18 14:30.27
85 282 Eli Coppock 8 MAIZE SOUTH MIDDLE S 11 10:07.62 15:11.43
86 342 Ethan Bird 8 WINFIELD MIDDLE SCHO 9 11:13.03 16:49.55